Trending

Champions League: Ολυμπιακός - Σάλκε 1-2 [video]

Σε έναν αγώνα για γερά νεύρα εξελίχθηκε το παρθενικό παιχνίδι του Ολυμπιακού στο Champions League για τη φετινή περίοδο κόντρα στη Σάλκε.

Στο πρώτο ημίχρονο η Σάλκε είχε τις περισσότερες προσπάθειες και κατόρθωσε στο 41' να προηγηθεί με 1-0 με γκολ του Χέβεντες. Μάλιστα είχε και γκολ που ακυρώθηκε με τον Παπαδόπουλο λίγα λεπτά νωρίτερα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός μπήκε πιό αποφασιστικός και κατάφερε να ισοφαρίσει σχετικά νωρίς στο 58' με πλασέ του Αμπντούν. Δεν πρόλαβε να πανηγυρίσει καλά καλά το γκολ ο κόσμος του Ολυμπιακού και η Σάλκε πήρε ξανά προβάδισμα στο σκορ με 1-2 στο 59' με γκολ του Χούντελαρ, ο οποίος λίγο αργότερα χάνει πέναλτυ! Η Σάλκε συνέχισε με περισσότερες φάσεις μπροστά στο τέρμα του Ολυμπιακού.