Trending

Champions League: Ολυμπιακός - Μονπελιέ 3-1 [video]

Σε έναν αγώνα που φαινόταν περίπατος όπως φάνηκε από την αρχική του πορεία ο Ολυμπιακός νίκησε την Μονπελιέ στο Γήπεδο Γ. Καραϊσκάκης στα πλαίσια των ομίλων του Champions League με σκορ 3-1.

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να προηγηθεί στον αγώνα, σχεδόν με γκολ από τα αποδυτήρια, στο 4' μόλις λεπτό με τον Μασάδο.

Η Μονπελιέ προσπάθησε να αντιδράσει συνάντησε όμως τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού σε καίριες θέσεις. Παρόλα αυτά στο β' ημίχρονο ο Σιόβας υπέπεσε σε πέναλτυ. Το πέναλτυ εκτέλεσε ο Μπελχαντά στο 67' σημειώνοντας το 1-1. Η αντίδραση του Ολυμπιακού στη συνέχεια ήταν άμεση. Με δύο γκολ του Γκρέκο στο 80' και Μήτρογλου στο 82' κελίδωσε τη νίκη.