Μια θέση με ιδιαίτερο κύρος αλλά και νευραλγική είναι η θέση της Γενικής Γραμματέως της Ελληνικής Ένωσης Τραπεζών στην οποία εξελέγη η κα Χαρίκλεια (Χαρά) Απαλαγάκη.
Η κα Απαλαγάκη είναι νομικός και μετέχεο στο Διοικητικό Συμβούλιο της Τράπεζας Πειραιώς. Μετά την εκλογή της αναμένεται να αποχωρήσει από την Τράπεζα.
Για την εκλογή της υπήρξε αρκετό παρασκήνιο καθώς η Εθνική Τράπεζα αρχικά είχε υποβάλλει ενστάσεις, τις οποίες απέσυρε στη συνέχεια. Κάνοντας Like στο Facebook ενημερώνεστε άμεσα για τα νέα άρθρα -->
Η κα Απαλαγάκη είναι νομικός και μετέχεο στο Διοικητικό Συμβούλιο της Τράπεζας Πειραιώς. Μετά την εκλογή της αναμένεται να αποχωρήσει από την Τράπεζα.
Για την εκλογή της υπήρξε αρκετό παρασκήνιο καθώς η Εθνική Τράπεζα αρχικά είχε υποβάλλει ενστάσεις, τις οποίες απέσυρε στη συνέχεια. Κάνοντας Like στο Facebook ενημερώνεστε άμεσα για τα νέα άρθρα -->
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj_W6AecSVNyVByPpCsDhwi5Yr1Gon1M64P3c3BZi_8MPWfBdGT2nNzrS2eO28oHQwzCO2kQ24bC_7jkVJ1YUn_HvvN7zomxriyHENa4z6rhekj5fWqReYvF-7kEZmRMA5Ntsrf/s320/Apalagaki+Xarikleia.jpg)