![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjzmn7bPCPnAdbZFaPzYLE8-wSesFIoCWj6vN3aZ3_El3Uaxl9vf0jXe1v3rY66O_ZHoEgS_oihx4fuKu8IW5PdaGJFCRfK3mqHAnwLK2tHTI6fNfhONjxlf2EVDwS8XKWeLlM_/s400/Kotsovolos.jpg)
Ο Κ. Στράτης ανέλαβε καθήκοντα Εμπορικού Διευθυντή στην Dixons South-East Europe AEBE (τότε όμιλος DSGI Ελλάδος) το 2009, προερχόμενος από τη θέση του Εμπορικού Διευθυντή στον τομέα των Συσκευών Ήχου & Εικόνας.
Θα πρέπει να σημειωθεί πως για μια σημαντική περίοδο είχε αναλάβει επιπλέον καθήκοντα ως επικεφαλής της Διεύθυνσης Marketing της εταιρείας, ενώ ανήκε στο δυναμικό της Κωτσόβολος από το 2001. O κ. Στράτης είναι κάτοχος MBA από το Πανεπιστήμιο Πειραιώς και πτυχίου Πληροφορικής από το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών. Κάνοντας Like στο Facebook ενημερώνεστε άμεσα για τα νέα άρθρα -->